Instagram Butik Hesap Takipçisi Nasıl Yükseltilir?

Instagram Butik Hesap Takipçisi Nasıl Yükseltilir?

     18-01-18     Genel     Instagram Butik Hesap Takipçisi Nasıl Yükseltilir?     441 Defa Okundu

Facebook işletmeler için politikasını değiştirdiğinden beri Instagram, sanal dünyada görünürlük kazanmak için yeni bir merkez oldu. Yerel, aile tarafından işletilen işletmelerden büyük küresel markalara kadar herkes Instagram hesabını büyütmektedir.
Instagram uygulamasında her gün bir milyona yakın aktif kullanıcı yer almaktadır. Bunun dışında, hesapların %80’i en az bir butik hesabını takip ediyor. Bu nedenle, pazarlamacıların Instagram hesaplarından para kazanmak istemeleri çok doğal. Çoğu butik hesabı takipçi satın al sitelerine girerek alım yapıyor peki bunu organik olarak nasıl arttırabiliriz?
Ancak bunun için önce güçlü bir takipçi topluluğu oluşturmanız gerekir. Gönderilerinizde daha fazla kitleye ihtiyacınız var ve izleyicilerinizi meşgul etmeniz gerekiyor. Peki Instagram butik hayran kitlenizi nasıl büyütebilirsiniz?

 1. Yaratıcı İçerik Yayınlayın
  Yaratıcı içeriğin yerini hiçbir şey tutamaz. İçeriğiniz harikaysa, insanlar yayınlarınızı beğenecek ve yorum yapacaktır. Instagram tamamen harika görsellerle ilgilidir.
  Platformda oluşturabileceğiniz çok sayıda gönderi türü vardır. Bunlara fotoğraf gönderileri, video gönderileri, Instagram Hikayeleri ve hatta IGTV videoları dahildir. Bu yüzden canlı renkler ekleyin ve fotoğraflarınızı iyi çerçeveleyin.

 2. Doğru Hashtagleri Kullanın
  Hashtag’lerin amacı sizi takip etmeyen bir kitleye ulaşmaktır. Doğru kitle tarafından fark edilmek istiyorsanız doğru hashtag’leri kullanmak önemlidir.

 3. Düzenli Aralıklarla Yayınlayın
  Görsel pazarlama araçlarından birisi olan Tailwind tarafından yürütülen bir 2017 araştırmasında, tutarlı yayınlamanın Instagram erişiminizi büyütmenin anahtarı olduğunu gösterdi. Üç aylık bir süre boyunca 100.000’den fazla Instagram gönderisini analiz ettiler.
  Çalışma, daha sık paylaşım yapan sosyal medya hizmetleri yöneticilerinin katılım oranında önemli bir artış gördüğünü ortaya çıkardı . Ayrıca takipçi büyüme oranları da arttı.

 4. Takipçilerinizi İçerik Oluşturmaya Teşvik Edin
  Tutarlı bir şekilde gönderi yayınlamak, önceden iyi planlamadıysanız, içerik fikirleriyle sizi yalnız bırakabilir. Ancak durum bu olsa bile, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz.
  Hedef kitlenize tüketmeleri için içerik vermek yerine, onları içerik oluşturma sürecine dahil edin. Takipçilerinizin içeriği Instagram hesabınızı büyütmenize yardımcı olabilir.
  Butik hesaplarında satışını sağladığınız ürünler ile ilgili müşterilerinizle iletişime geçerek onlardan fotoğraf, videolar isteyin. Bu sayede butik hesaplarınızda ki etkileşim oranları da bir hayli artacaktır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Muş araç kiralama Muş evden eve nakliyat

Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!